Slavnostní zahájení festivalu Jaro s Poselstvím Grálu v Jičíně

Datum/Čas
25.2.2016
19:00 hodin
iCal, gCal

Místo konání
Knihovna Václava Čtvrtka

Denisova 400
Jičín
Česká republika

Události v tomto místě


Od 9. února do 5. června proběhne v naší zemi na 60 přednášek, diskusních večerů, seminářů a setkání čtenářů Poselství Grálu s jedním cílem: Chceme takto více než dosud a otevřeněji poukázat na existenci a hodnoty knihy „Ve světle Pravdy – Poselství Grálu“. Tato kniha německého autora Oskara Ernsta Bernhardta, píšícího pod jménem Abd-ru-shin, se stala základem našeho života a každý v ní nacházíme svým způsobem inspiraci.

V rámci slavnostního zahájení v Jičíně krátce představíme festival a ihned vzápětí naváže přednáška Petra Březiny na téma „Je v životě spravedlnost?“.

Je v životě spravedlnost? Tato otázka hýbe mnohými z nás. Téměř denně jsme svědky různých událostí, ať už u sebe samých, v rodinách, mezi známými, v zaměstnání, nebo právě tak na mezinárodní, globální úrovni, kdy se ptáme, jak je možné, že se lidé stávají bez zřejmého vlastního přičinění oběťmi neštěstí, které náhle a hluboce zasahuje do jejich života. Na druhé straně vídáme často lidi na výsluní, kteří i přes zřejmé nepěkné charakterové vlastnosti dosahují jednoho úspěchu za druhým. Věřící lidé pak často poukazují na úsloví, že cesty Páně jsou nevyzpytatelné, ti nevěřící mluví o náhodě, libovůli a o vítězství těch silnějších a bezohlednějších. Kniha „Ve Světle Pravdy“ nám zde podává překvapivě jasnou odpověď, ukazuje logický řád ve světovém dění a ukazuje, jakým způsobem je svobodná lidská vůle neodvolatelně spojená s odpovědností za vše, co děláme.

V závěru programu si vás dovolujeme pozvat na malé občerstvení.

Přijďte spolu s námi zahájit Jaro s Poselstvím Grálu! Těšíme se na vás!

Vstupné:

90 Kč plné, 70 Kč zlevněné

Souřadnice místa konání: 50.4344475N, 15.3584067E

Knihovna Václava Čtvrtka se nachází v těsně blízkosti autobusového i vlakového nádraží.


Loading Map....